Dwustronne panele fotowoltaiczne – czyli jak jeszcze lepiej wykorzystać promieniowanie słoneczne

Czym są moduły bifacjalne?

Moduły bi-facial to stosunkowo nowe rozwiązanie w fotowoltaicznym świecie. Ich popularność ciągle wzrasta z tego względu, że są w stanie wyprodukować znacznie więcej energii niż standardowe moduły PV.
W klasycznych panelach fotowoltaicznych tylko jedna strona jest aktywna
i to ona jest odpowiedzialna na produkcję energii – natomiast w panelach bifacjalnych  światło absorbują obydwie strony. Tył takiego panela wykorzystuje promienie odbite od powierzchni, co przyczynia się do większych uzysków z całej instalacji.

Gdzie i jak montować?

Bardzo ważnym elementem branym pod uwagę przy wyborze takich paneli jest miejsce montażu, a także rodzaj powierzchni od którego będą odbijać się promienie słoneczne. Największe uzyski z tego rodzaju modułów będą przy montażu na gruncie lub dachu płaskim w układzie wschód-zachód lub południe. Nie bez znaczenia jest też rodzaj powierzchni, od której odbijać się będzie światło – najprostsza zasada – im jaśniej, tym lepiej. Związane to jest z współczynnikiem albedo, czyli stosunkiem ilości promieniowania odbitego od padającego. Jasne powierzchnie znacznie efektywniej odbijają promienie. Przykładowo świeży śnieg odbija promienie aż do 95%, trawa 10-20%, suchy beton 20-30%, a beton pomalowany na biało już znacznie więcej – nawet 80%.

Gdzie kupić?

Lepiej nie mogłeś/aś trafić! W Naszej ofercie posiadamy moduły Longi Half-cut Bifacial o mocy 365 W, które znajdują się w czołówce najlepszych paneli na świecie w rankingu Tier 1!

Zalety modułów:

  • Charakteryzują się wysoką wydajnością konwersji modułu (do 19,4%)
  • Większe uzyski energii przy niskim natężeniu promieniowania,
  • Pozwalają na uzyskiwanie energii z obydwu stron modułu,
  • Glass-glass – pokryte obustronnie szkłem, który charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne przez co ich żywotność to nawet 30 lat!
  • 30 mm ramy sprawiają, że instalacja modułów jest niezwykle łatwa
    a zarazem odznacza się wysoką wytrzymałością mechaniczną
  • Większy zysk energii przy niższej temperaturze

Szczegółowa specyfikacja naszych paneli znajduje się TU.

Zainteresowany/a? Tak myśleliśmy 😊 – zatem nie czekaj ani chwili dłużej
i zadzwoń pod +22 699 96 62 lub wypełnij formularz kontaktowy.

Kinga Witkowska

Powrót